Açık Klasman – Küçük Yıldızlar

Panama Kanalı yapıldığından beri Panama, dünya çapında deniz lojistiği için merkezi bir nokta olmuştur. 160 ülkeyi birbirine bağlayan Panama Kanalı’ndan 144 nakliye rotası geçmektedir. Kanalı her yıl yaklaşık 14.000 büyük gemi kullanmaktadır. Panama ayrıca dünya çapındaki internet kablo ağının önemli bir parçası haline gelmektedir. Dijital teknoloji kullanımımız, büyük ölçüde okyanusların altındaki kablolar, veri merkezleri, uydular ve mobil bağlantılar gibi altyapıya bağlıdır. Sürdürülebilirlik, hem taşımacılık hem de teknoloji alanında giderek daha önemli hale geliyor. Robotlar, hem taşımacılık hem de dijital teknoloji altyapısının daha güvenli ve verimli çalışmasına yardımcı olabilir. 

2023 sezonunda takımlar, yaşamsal ve endüstriyel alanlardaki küresel bağlantılarımız için lojistiğin, dijital teknoloji fiziksel altyapısının ve sürdürülebilirliğin önemini ve robotik sistemlerin bunda nasıl bir rol oynadığını öğreneceklerdir.

Geleceğin Mucitleri – Katılım Şartnamesi Kayıt İçin Tıklayın Geleceğin Mucitleri – Görevler Geleceğin Mucitleri – Genel Kurallar