Açık Klasman – Küçük Yıldızlar

Robotik ve yapay zeka, mevcut araştırmaların ve bilimsel gelişmelerin giderek daha önemli bir parçası haline geliyor. Robotik alanındaki düzenli gelişme, yeni robotların insanların bulunduğu ortamlarda daha iyi bir şekilde hareket etmesini sağlamaktadır. Robotik ve yapay zekanın birleşimi dünyayı ve özellikle de insanların yaşantısını değiştirebilir.

Bazı insanlar, gündelik hayatta robotlarla insanların doğrudan temasında fırsattan çok tehlikeler görüyor. Fırsatları değerlendirmek ve robot-insan etkileşimini yararlı ve güvenli hale getirmek, geleceğin zorlu görevleri arasında yer alacaktır.

Hizmet amaçlı robotlar halihazırda kısmen veya tamamen otomatikleştirilmiş hizmetler gerçekleştiriyorlar. Bu robotlar zor ortamlarda,tekdüze veya tehlikeli görevlerde insanlara yardım ediyorlar. Destekleyici ve arkadaş olarak robotlar, insanları zaman alan görevlerden ve zihinsel gerginlikten kurtarmak ve insan konforunu artırmak için çok çeşitli görevler üstleniyorlar.

Ancak, bu alandaki geliştirme çalışmaları tamamlanmaktan çok uzaktır. Robotlar gelecekte başka hangi görevleri üstlenebilir? Robotların gündelik yaşamınızda size yardımcı olması nasıl sağlanır?

Robot arkadaşın için fikrine ihtiyacımız var!

Açık Klasman — Katılım Şartnamesi Kayıt İçin Tıklayın Açık Klasman – Görevler Açık Klasman – Genel Kurallar Açık Klasman – Takım Koçları İçin Bilgilendirme