Kurallı Klasman – Gençler

Evlerdeki veya fabrikalardaki birçok işlem elektrikli hale geldiğinden ve elektrikli araçlar gibi yeni teknolojiler insanların tüketici davranışlarını değiştirdiğinden, modern dünyadaki günlük yaşamımız için daha fazla enerjiye ihtiyacımız oluyor. 

Aynı zamanda, gaz veya petrol gibi geleneksel enerji biçimleriyle uzun vadede hayatta kalamayacağımızı biliyoruz. Bu nedenle, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı giderek daha önemli hale geliyor. Ancak rüzgar ve güneş enerjisi gibi yenilenebilir enerji kaynakları sürekli bir enerji kaynağı değildir; hava durumuna bağlı olarak gün boyunca artıp azalabilirler. Bu yüzden, bir enerji ağındaki enerji karışımını akıllıca yönetmek zor bir iştir. 

Gençler klasmanı oyun sahasında robotun görevi; evlere ihtiyaçlarına göre yenilenebilir enerji kaynakları sağlamaktır. Hava koşullarına göre, enerji kaynaklarından birisi daha fazla olarak mevcuttur ve evleri beslemek için de kullanılabilir. O anda tedarik için gerekli olmayan enerji bataryalarda saklanmalıdır.