Dünya Robot Olimpiyatı Türkiye 2018

Food Matters /Gıda Meselesi

Food Matters / Gıda Meselesi sezonuna 16 farklı şehirden 107 takım ve 303 çocuk ve genç katılım sağladı. Takımlar Kurallı Yıldızlar, Kurallı Gençler, Açık Yıldızlar, Açık Gençler ve Futbol klasmanlarında çalışmalarını sergiledi.

Dünya Robot Olimpiyatı Türkiye 2018 – Katılan Takımların Listesi

Dünya Robot Olimpiyatı Türkiye 2018 – Ödül Alan Takımların Listesi

Kurallı Klasman

Farklı türdeki gıdaları uygun gemiler aracılığıyla doğru yere teslim eden ve bozulabilen gıdaları ulaşım sırasında doğru sıcaklık derecesinde tutulmasını sağlayacak şekilde gemiyi sıcaklık kontrolörleri ile donatan bir robot yapmaları ve mat üzerindeki görevleri yerine getirmeleri beklenmektedir.

Genel Kurallar

Kurallı Yıldızlar

Kurallı Gençler

Açık Klasman

Bu klasmanda ise takımlardan projelerinde Sürdürülebilir Kalkınma için Küresel Hedeflerden biri olan “Açlığa Son” hedefinin alt başlıklarından en az birine odaklanmaları ve projelerini odaklandıkları başlığa göre oluşturmaları beklenmektedir.

Açık Yıldızlar

Açık Gençler

Futbol Klasmanı

Takımlar tasarladıkları ve programladıkları 2 robotu kullanarak, karşı takımın 2 robotuna karşı kızılötesi bir topla maç yapmaya ve gol atmaya çalışırlar.

Futbol Genel Kurallar

Sezon Videoları

Dünya Robot Olimpiyatı Türkiye 2018 Sezon Videosu

Sezon Fotoğrafları

Dünya Robot Olimpiyatı Türkiye 2018 Fotoğrafları

Uluslararası Katılım

Sezonun Kurallı Gençler, Kurallı Yıldızlar, Futbol, Açık Yıldızlar, Açık Gençler klasmanlarının birincileriolan 5 takım 16 – 18 Kasım 2018 tarihlerinde Tayland’da gerçekleşen WRO 2018 Thailand‘a katıldı.

Kurallı Gençler, Kurallı Yıldızlar ve Futbol klasmanlarının ikincileriolan 3 takım 30 Ağustos – 2 Eylül 2018 tarihlerinde Filipinler’de gerçekleşen The First WRO Invitational’a katıldı.

Açık Gençler, Açık Yıldızlar ikincisi ve Kurallı Yıldızlar Klasman üçüncüsüolan 3 takım 20 – 25 Temmuz 2018 tarihlerinde Çin’de gerçekleşen World Adolescent Robotics Competition’a katıldı. Roboted 3 takımımız Açık Yıldızlar Klasmanında şampiyon oldu.