Dünya Robot Olimpiyatı Türkiye 2020

CLIMATE SQUAD

CLIMATE SQUAD / İKLİM TAKIMI sezonunda ilk defa 9 – 12 yaş grubuna yönelik Küçük Yıldızlar klasmanını dahil ettiğimiz 9 farklı kategoride 315 takım ile programı gerçekleştirmeyi hedeflemiştik. Mart 2020’de etkileri ülkemizde görülen Koronavirüs (COVID-19) salgını sebebi ile Dünya Robot Olimpiyatı Türkiye / World Robot Olympiad Türkiye 2020 etkinliği iptal edilmiştir.

Kurallı Klasmanlar

Kurallı Genel Kurallar

Kurallı Klasman – Minikler

Miniklerin görevi; orman yangını ile mücadele edebilen ve insanları kurtarıp, güvenli alanlara götürebilen bir robot yapmaktır. Ayrıca, robot yanmış ağaçların yerine yeni ağaçlar dikmelidir.

Kurallı Klasman – Minikler

Kurallı Klasman – Küçük Yıldızlar

Küçük Yıldızların görevi; acil durum malzemelerini dağıtarak köydeki sıkıntıların giderilmesine yardım edecek ve caddeleri devrilmiş ağaçlardan temizleyecek bir robot inşa etmek.

Kurallı Klasman – Küçük Yıldızlar

Kurallı Klasman – Yıldızlar

Yıldızların görevi; normal hayat şartlarına yeniden dönmeye yardımcı bir robot tasarlamak. Robotunuzun iki sıkışmış aracı ve yerdeki karı kaldırması, bazı caddelere aşındırıcı malzemeleri yayması gerekecektir. Dikkatli olun, yol boyunca hiçbir ağaca zarar vermeyin

Kurallı Klasman – Yıldızlar

Kurallı Klasman – Gençler

Gençlerin görevi, setlerin zayıf noktalarını tespit eden, destekleyici duvarlar örmek için malzeme bulan, yerleşim yerlerini korumak için kum torbaları yerleştiren ve burada yaşayanları bölgeyi boşaltmaları için uyarabilen bir robot tasarlamak.

Kurallı Klasman – Gençler

Açık Klasman 

Bu klasmanda takımlardan, fosil yakıtlardan sera gazı salınımını önlemek veya sera gazı emilimini arttırmak için robotik çözümler oluşturacaktır. Takımlardan yenilikçi çözümler üretmesi bekleniyor. 

Açık Genel Kurallar

Açık Klasman Görevler

Futbol Klasmanı

Takımlar tasarladıkları ve programladıkları 2 robotu kullanarak, karşı takımın 2 robotuna karşı kızılötesi bir topla maç yapmaya ve gol atmaya çalışırlar.

Genel Kurallar

Futbol Sahası